Cena: |
Stanje: | Nekorišćen |
Garancija: | Ne |
Isporuka: | Lično preuzimanje |
Plaćanje: | Lično |
Grad: |
Novi Beograd, Beograd-Novi Beograd |
Godina izdanja: 2003
ISBN: 86-86563-00-X
Autor: Domaći
Oblast: O TELEVIZIJI PRE TELEVIZIJE-TELEVIZIJA-ISTORIJA-SRBIJA
Jezik: Srpski
Stanje knjige:POSVETA NA BELOM PREDLISTU-KAO NOVA KNJIGA-STANJE(5-) OVA FENOMENALNA KNJIGA, O ISTORIJI TELEVIZIJE U SRBIJI PO MENI JE KAPITALNO DELO IZ OBLASTI ISTORIJE TELEVZIJE-PRENOSA SLIKE NA DALJINU! Vreme bez slike je zanimljiva i vrlo originalna knjiga Velimira Dejanovića namenjena periodu predistorije televizije u Srbiji od 1880. do 1958, vreme od objavljivanja prvog teksta o prenosu slike na daljinu u Srbiji do početka rada nacionalne televizije. Zbog navedene teme nosi naziv Vreme bez slike. Pionirski posao na polju istorije na našim prostorima pokrenuo je Petar Ivić, naš prvi istoričar televizije, nizom članaka u časopisima `Teorija i praksa`, `Galaksija` i sl. ISBN:86-86563-00-X IZDAVAC:RTS-TVB-REDAKCIJA ZA ISTORIOGRAFIJU 2005.god.
Godina izdanja: 2003 Povez:Meki(bros)povez-ILUSTROVANA Format:veći format 23cm Stanje knjige:POSVETA NA BELOM PREDLISTU-KAO NOVA KNJIGA-STANJE(5-) Broj strana:278.ilustrovana(sa ilustracijama i prikazanim fotografijama)
Autor: Domaći-Velimir Dejanović
Jezik: Srpski
Naziv dela:`Vreme bez slike` - Velimir Dejanović
Vreme bez slike je zanimljiva i vrlo originalna knjiga Velimira Dejanovića namenjena periodu predistorije televizije u Srbiji od 1880. do 1958, vreme od objavljivanja prvog teksta o prenosu slike na daljinu u Srbiji do početka rada nacionalne televizije. Zbog navedene teme nosi naziv Vreme bez slike. Pionirski posao na polju istorije na našim prostorima pokrenuo je Petar Ivić, naš prvi istoričar televizije, nizom članaka u časopisima `Teorija i praksa`, `Galaksija` i sl. U Srbiji nije odbranjen ni jedan naučni rad na ovu temu, bilo u celini, bilo u nekom delu, pa stoga nema ni rezultata istraživanja iz perioda predistorije televizije u Srbiji. Zato je ovaj autorski rad originalan i predstavlja pravi doprinos proučavanju predistorije i istorije prenosa pokretnih zvučnih slika na daljinu u Srbiji.
Po autorovim istraživanjima, ubrzo posle Prvog svetskog rata u Srbiji su doneti zakoni koji su se odnosili ne samo na radio, već su se kasnije mogli primeniti i na televiziju. Ovo je vrlo intrigantno jer, u poređenju s filmom - koji je valjaniju regulativu kod nas dobio tek nekoliko decenija posle prvih filmskih projekcija - propisi koji su regulisali rad elektronskih medija, a odnosili su se na radio i televiziju, doneti su u Srbiji znatno pre praktične pojave televizije. Knjiga opisuje i događaje koji su prethodili početku rada nacionalne televizije na teritoriji Srbije. TV program je u Beogradu prvi put emitovan bežičnim putem u julu 1956, dve godine pre početka zvaničnog rada televizije. Događaj je vredan pažnje, o njemu je malo pisano i objavljivano jer se nije uklapalo u zvanične stavove o početku rada nacionalne televizije.
Redakcija za istoriografiju,278 strana, ilustrovano